Sim


Moje foto z roku 1999

Ten človek na fotografii na levé straně jsem já, tedy lépe řečeno, zhruba takhle jsem vypadal v době před vojnou. Narodil jsem se v březnu 78, takže v době, kdy probíhá poslední aktualizace této stránky je mi něco přes čtyřiadvacet.

V září jsem se vrátil z vojny (bez vlasů :o), kam jsem v říjnu před rokem nastupoval (s vlasama :o). Před vojnou na jaře jsem dokončil studium na Západočeské univerzitě v Plzni, Fakultu elektrotechnickou, obor komerční elektrotechnika. Diplomka byla na tema inteligentních řídících modulů s 8051 spolupracujících s PC po sběrnici MODBUS. V současnosti na to tak trochu navazuju - snažím se sestrojit ručkový přístroj s digitálním vnitřkem - s krokovým moturkem a jednočipem.

Co mám a co nemám rád z jídla a pití? Tak z jídla si pochutnám na pizze, rád mam jídla z ryb (ale děsně nerad vybírám kosti), z domácí kuchyně je dokonalá kombinace pívo vepřo knedlo zélo, bramboráky ja taky rad... a takový moravský uzeny, mňam. Co ale nesnášim, inertní houska s masem od meka, prostě je to jedna z mála věcí co mít nemusim. A pití? Pivo (Gabina, Prazdroj, Kozlik, Radegast, Bernard, Krusovice), dobrý červený i bílý víno (třeba Rulandské šedé z mikulovské oblasti), z tvrdýho mam asi nejradši kvalitní GIN, treba takovej "byfítr" není k zahození. S tonikem, ledem a citrónkem :o) Jo a nesmím zapomenout na oblast pseudotvrdého alkoholu, hopsinka od Koskenkorvy a ovocné pálinky od Berentzena stojí za to. Z nealka už dneska nedám přednost tradiční Kofole před zahraničníma nadznačkama, ale spíš se orientuju na méně sladké, tedy minerálky s příchutí i bez. Neho třeba takový 100% hruškový džus nebo džus z černého rybízu.... co dodat víc.

Co se zájmů týká, tak jsou velmi rozsáhlé, od elektroniky, přes modelářství až po historická vozidla a hlavně motorky. Právě těm jsem věnoval samostatný web s názvem Kejvamania (a později jsem přidal i dosud nedokončenou Čezetmanii na popud Montyho :o). Ano jak už sám název napovídá, jedná se o české kývačky. No a na některých z nich je možné mě potkat na silnicích.


Červenohorské sedlo na Jawe 250/592 v červenci 2002


(c) Sim 2002